Biedrības “Mālpils zivīm” statūti

LR Makšķerēšanas noteikumi

Licencētā makšķerēšana

Iegādāties licenci - ePakalpojumi.lv

Iegādāties licenci - Manacope.lv

Anketas un iesniegumi
Mūsu draugi

Foreļu pavairošana

Foreļu pavairošana - Mālpils zivīm

Turpinās Latvijas mērogā uzsāktais vērienīgais foreļu mazuļu pavairošanas projekts "Miljons foreļu atgriešana" Latvijas upēs.

Kopumā septiņu upju baseinos ielaisti viens miljons strauta foreļu mazuļu.

Pirmajā strauta foreļu mazuļu ielaišanas reizē Ogres upes baseinā tika ielaisti 50 tūkstoši, Juglas baseinā – 50 tūkstoši, Lielupes baseinā – 25 tūkstoši, Ventas baseinā – 35 tūkstoši, Engures baseinā – 20 tūkstoši, Gaujas baseinā – 20 tūkstoši un Pededzes baseinā – 50 tūkstoši strauta foreļu mazuļu.

Arī mūsu biedrība „Mālpils zivīm” aktīvi iesaistījās šī projekta realizācijā, katru gadu ielaižot 50 000 foreļu mazuļus Mergupē pie tilta Mālpilī, pie īpašumiem „Mergupsalas” un „ Mergupes”, Sudas upē augšpus „Bukām”, kā arī Tumšupē.

Zivju mazuļu izlaišanas vietas izvēlētas balstoties uz zinātniskiem Latvijas upju izpētes datiem, lai atjaunotu strauta foreļu populāciju upēs, kuras ir piemērotas strauta forelēm, bet tajās to nav vai ir ļoti maz un to turpmākā attīstība apdraudēta.

Strauta foreļu mazuļus pēc būvuzņēmuma "Skonto Būve" pasūtījuma izaudzēja trīs Latvijas zivju audzētavas – "BIOR" zivju audzētava "Tome", SIA "Faps" un zemnieku saimniecības "Sillakas", konkrēti mūsu foreles ir nākušas no Tomes zivju audzētavas.

Atgādināšu, ka arī iepriekšējos trīs gadus, sadarbībā ar Latvijas zivju fondu, esam pavairojuši strauta foreļu populāciju Mergupē, 2009. gadā papildinājuši Mergupes zivju resursus ar pilnīgi jaunu - alatu populāciju.

 

Biedrības „Mālpils zivīm” valdes priekšsēdētājs Vladislavs Komarovs

Foto galerija
 

 

Atpakaļ