Biedrības “Mālpils zivīm” statūti

LR Makšķerēšanas noteikumi

Licencētā makšķerēšana

Iegādāties licenci - ePakalpojumi.lv

Iegādāties licenci - Manacope.lv

Anketas un iesniegumi
Mūsu draugi

Zivis Mālpilī

Breksis (Abramis brama)

Breksis (Abramis brama)

Apraksts: Ķermenis augsts, no sāniem saplacināts. Mute vērsta nedaudz uz leju. Mugura zilganpelēka, sāni un vēders sudrabains. Lielāki īpatņi (l > 23 cm) bronzas krāsā. Pirms nārsta tēviņiem uz galvas izveidojas nārsta kārpiņas.

Atšķirīgās pazīmes: Spuras pelēkas, daļēji melnas. Sānu līnijā parasti vairāk zvīņu nekā plicim, bet mazāk nekā spārei. Rīkles zobi vienā rindā. Anālajā spurā mazāk staru nekā spārei.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt trīs zivis, bet ne lielākas par 3kg.

Sods: 1.50EUR par katru kilogramu.

Alata (Thymallus thymallus)

Alata (Thymallus thymallus)

Apraksts:Ķermenis slaids, šķērsgriezumā ieapaļš. Mute ar sīkiem zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zaļganpelēka, sāni un vēders sudrabains. Uz muguras un sānu augšdaļas nelieli melni plankumi. Uz sāniem gareniskā virzienā vāji izteiktas brūnganas svītras. Krūšu spuras un vēdera spuras dzeltenīgas vai sarkanas, muguras spura, anālā spura un astes spura violeta. Uz muguras spuras četrstaraini plankumi vairākās rindās. Pirms nārsta tēviņu krāsa kļūst īpaši spilgta, uz ķermeņa izveidojas nārsta kārpiņas. Mazuļiem uz ķermeņa sāniem raksturīgas tumšas šķērssvītras.

Atšķirīgās pazīmes: Ir taukspura. Muguras spurā vairāk staru nekā lašu un sīgu dzimtas zivīm un salakai.

Makšķerēšanas noteikumi: Šīs zivis lomā paturēt aizliegts.

Sods: 150EUR par katru zivi.

Asaris (Perca fluviatilis)

Asaris (Perca fluviatilis)

Apraksts. Ķermenis samērā augsts, no sāniem saplacināts. Mute ar sīkiem zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zaļganbrūna, sāni zaļgandzelteni, vēders dzeltenīgs vai balts. Uz sāniem 5-9 tumšas šķērssvītras. Pirmās muguras spuras galā melns plankums. Vēdera spuras, anālā spura un astes spura sarkana vai oranža.

Makšķerēšanas noteikumi: Loma kopējais svars nedrīkst pārsniegt 5kg.

Sods: 7.50EUR par katru kilogramu.

Baltais amūrs (Ctenopharyngodon idella)

Baltais amūrs (Ctenopharyngodon idella)
Apraksts: Ķermenis slaids, šķērsgriezumā ieapaļš. Mute vērsta nedaudz uz leju. Mugura zaļganbrūna, zaļgani vai dzeltenīgi pelēka, sāni un vēders zeltains.
 
Atšķirīgās pazīmes. Rīkles zobi ar rievotām malām, to forma citāda kā melnajam amūram.
 
Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt 3 zivis, kas nav lielākas par 3kg.
 
Zaudējumu atlīdzība. 1.50EUR par katru kilogramu.

Karpa (Cyprinus carpio)

Karpa (Cyprinus carpio)

Apraksts: Ķermenis samērā augsts, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute vērsta uz leju. Mugura pelēcīga vai zaļganbrūna, sāni un vēders dzeltenīgi sudrabains, zeltains vai dzeltenīgi zaļgans. Anālā spura un astes spura var būt sarkanīga. Spoguļkarpām zvīņas sedz tikai daļu ķermeņa, bet ādas karpām ķermenis ir kails vai ar atsevišķām zvīņām.

Atšķirīgās pazīmes: Muguras spuras un anālās spuras pēdējais nezarotais stars ar zobiņiem. Pie augšlūpas 4 taustekļi. Muguras spurā vairāk staru, bet sānu līnijā mazāk zvīņu.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt 3 zivis, bet ne lielākas par 3kg. Visas karpas, kas lielākas par 3kg ir jāatlaiž.

Sods: 10EUR par katru zivi.

Karūsa (Carassius carassius)

Karūsa (Carassius carassius)

Apraksts: Ķermenis augsts, no sāniem saplacināts. Mute vērsta uz priekšu vai nedaudz uz augšu. Mugura zaļganbrūna, sāni un vēders zeltains vai dzeltenīgi brūns. Pirms nārsta tēviņiem uz žaunu vākiem izveidojas nārsta kārpiņas.

Atšķirīgās pazīmes: Muguras spuras un anālās spuras pēdējais nezarotais stars, ar zobiņiem. Pie mutes nav taustekļu. Sāni zeltaini, krūšu spuras, vēdera spuras un anālā spura sarkanbrūna. Žaunu bārkšu parasti mazāk nekā sudrabkarūsai.

Līdaka (Esox lucius)

Līdaka (Esox lucius)

Apraksts: Ķermenis slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute ar lieliem zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zaļganmelna, sāni zaļgani pelēcīgi vai brūngani ar dzeltenīgiem plankumiem. Muguras spura, anālā spura un astes spura ar tumšiem plankumiem.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt zivis, kas sasniegušas 50cm.

Sods: 30EUR par katru zivi.

Līnis (Tinca tinca)

Līnis (Tinca tinca)

Apraksts: Ķermenis samērā augsts, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute vērsta uz priekšu vai nedaudz uz leju. Mugura zaļganbrūna, sāni zaļgandzelteni, vēders dzeltenīgs. Tēviņiem vēdera spuras otrais stars ievērojami resnāks par pārējiem.

Atšķirīgās pazīmes: Pie mutes 2 taustekļi, zvīņas sīkas, garenas.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt piecas zivis, kas sasniegušas 30cm.

Sods: 7.50EUR par katru zivi.

Mailīte (Phoxinus phoxinus)

Mailīte (Phoxinus phoxinus)

Apraksts: Ķermenis samērā slaids, šķērsgriezumā ieapaļš. Mute vērsta uz priekšu vai nedaudz uz leju. Mugura un sānu augšdaļa zaļganbrūna ar brūnganmelniem plankumiem. Sānu apakšdaļa zilgani, zaļgani vai dzeltenīgi sudrabaina. Vēders bālgans. Gar sānu vidu gareniska lielāku tumšu plankumu rinda. Pirms nārsta tēviņiem uz galvas izveidojas nārsta kārpiņas, daļai īpatņu uz vēdera novērojami sarkani plankumi.

Atšķirīgās pazīmes: Sāni zaļgani, zilgani vai dzeltenīgi sudrabaini, ar tumšiem plankumiem. Nav taukspuras.

Rauda (Rutilus rutilus)

Rauda (Rutilus rutilus)

Apraksts: Ķermenis samērā augsts, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute vērsta uz priekšu vai nedaudz uz leju. Mugura zilganzaļa vai zilganbrūna, sāni un vēders sudrabains. Pirms nārsta tēviņiem uz ķermeņa un galvas izveidojas nārsta kārpiņas.

Atšķirīgās pazīmes: Acs varavīksnene sarkana, retāk dzeltenīga. Vēdera spuras un anālā spura, retāk citas spuras dzeltenīgi sarkanas vai oranžas, sāni un vēders sudrabains, rīkles zobi vienā rindā.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt ne vairāk kā 5kg.

Sods: 1.50EUR par katru kilogramu.

Rudulis (Scardinius erythrophthalmus)

Rudulis (Scardinius erythrophthalmus)

Apraksts: Ķermenis samērā augsts, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute vērsta uz augšu (uz priekšu). Mugura zilganpelēka, zaļganpelēka vai zaļganbrūna, sāni un vēders zeltains. Pirms nārsta tēviņiem uz galvas un muguras izveidojas nārsta kārpiņas.

Atšķirīgās pazīmes: Acs varavīksnene sarkanīga vai oranža. Spuras koši sarkanas, sāni un vēders zeltains, rīkles zobi divās rindās, rievoti.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt ne vairāk kā 5kg.

Sods: 1.50EUR par katru kilogramu.

Sapals (Leuciscus cephalus)

Sapals (Leuciscus cephalus)

Apraksts: Ķermenis slaids, šķērsgrie-zumā ieapaļš. Mute vērsta uz priekšu. Mugura zaļganmelna, sāni un vēders sudrabains. Pirms nārsta tēviņiem uz ķermeņa izveidojas nārsta kārpiņas.

Atšķirīgās pazīmes: Vēdera spuras, anālā spura, retāk krūšu spuras sarkanas vai oranžas, mute vērsta uz priekšu. Anālās spuras ārējā mala izliekta. Sānu līnijā mazāk zvīņu nekā ālantam, atšķiras arī rīkles zobu formulas.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt 3 zivis kas sasniegušas 30 cm.

Sods: 7.50EUR par katru zivi.

Strauta forele (Salmo trutta fario)

Strauta forele (Salmo trutta fario)

Apraksts: Ķermenis slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute ar zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zaļganbrūna, sāni zaļgandzelteni, vēders dzeltenīgs. Mazuļiem uz sāniem lieli tumši plankumi. Uz muguras spuras un sāniem abās pusēs sānu līnijai melni un sarkani punkti.

Atšķirīgās pazīmes: Ir taukspura. Mute ar zobiem, ķermenis plankumains. Mazuļiem uz žaunu vākiem vairāki tumši plankumi, sarkani punkti uz muguras spuras un abās pusēs sānu līnijai, taukspuras augšdaļa sarkana. Uz lemeškaula kāta zobi. Mazuļi dažkārt nav atšķirami no taimiņa mazuļiem.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt vienu zivi, kas sasniegusi no 30cm līdz 40cm.

Sods: 150EUR par katru zivi.

Taimiņš (salmo trutta)

Taimiņš (salmo trutta)

Apraksts: Ķermenis slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute ar zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zilganpelēka vai zeltaini brūna, sāni un vēders sudra-bains. Uz sāniem virs un zem sānu līnijas nelieli melni x-veida plankumi. Uz muguras spuras un astes spuras augšdaļas nelieli melni plankumi. Pirms nārsta tēviņiem uz ķermeņa izveidojas sārti plankumi, apakšžoklis kāšveidīgi izliecas. Mazuļiem uz sāniem 7-13 lieli tumši plankumi un abās pusēs sānu līnijai sarkani un melni punkti. Uz jūru migrējošie mazuļi (smolti) sudrabaini.

Atšķirīgās pazīmes: Ir taukspura. Mute liela ar zobiem. Anālajā spurā mazāk staru nekā ketlasim, kižučam un kuprlasim. Lemeškaula plātnīte paplašināta, tā ir nedaudz izvirzīta pirms aukslēju kauliem. Uz lemeškaula kāta ir zobi. Uz ķermeņa melni x-veida plankumi. Augšžokļa gali sniedzas aiz acu aizmugurējās malas, uz lemeškaula plātnītes pamata 3-4 zobi. Mazuļiem uz žaunu vākiem 4-6 melni plankumi, uz muguras spuras un sāniem abās pusēs sānu līnijai sarkani un melni punkti, taukspuras augšdaļa sarkana.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt vienu zivi, kas sasniegusi 50cm.

Sods: 150EUR par katru zivi.
 

Vēdzele (Lota lota)

Vēdzele (Lota lota)

Apraksts: Ķermenis šķērsgriezumā ieapaļš. Galva no augšas saplacināta. Mute ar sīkiem zobiem, vērsta uz priekšu. Pie apakšžokļa viens garš tausteklis, pie nāsīm pa vienam īsam. Ķermenis klāts sīkām zvīņām, izskatās kails. Mugura, sāni un spuras zaļgan-dzeltenīgi, ar brūniem vai melniem plankumiem.

Atšķirīgās pazīmes: Pie apakšžokļa viens garš tausteklis, uz muguras 2 spuras.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt trīs zivis, kas sasniegušas 30cm.

Sods: 7.50EUR par katru zivi.

Vīķe (Alburnus alburnus)

Vīķe (Alburnus alburnus)

Apraksts: Ķermenis slaids, no sāniem saplacināts. Mute vērsta uz augšu (uz priekšu). Mugura zilganzaļa, sāni un vēders sudrabains.

Atšķirīgās pazīmes: Sānu līnija pilnīga. Anālajā spurā parasti vairāk staru nekā auslejai. Rīkles zobu iekšējā mala rievota
 

Zandarts (Stizostedion lucioperca)

Zandarts (Stizostedion lucioperca)

Apraksts: Ķermenis slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute ar lieliem zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zilganzaļa vai zilganpelēka, sāni un vēders tumši sudrabains. Uz sāniem 8-14 tumšas šķērssvītras. Krūšu spuras, vēdera spuras un anālā spura dzeltenīga. Astes spuras un abas muguras spuras ar tumšiem plankumiem.

Makšķerēšanas noteikumi: Lomā drīkst paturēt vienu zivi, kas sasniegusi 45cm.

Sods: 35EUR par katru zivi.